Bielenie zubov
Ošetrenie krvácajúcich ďasien
Odstránenie zubného kameňa a povlakov
Pečatenie fisúr
Zubné ozdoby
Poradenstvo a prevencia


Ako prebieha dentálna hygiena?

1. Vstupná prehliadka 

Vyšetrenia ústnej dutiny, tvrdých a mäkkých tkanív. Odobraním anemnézy.  Spracovaním rôznych stomatologických indexov. Založením karty pacienta.

2. Motivácia pacienta

Vzbudenie záujmu o jeho orálne a aj celkové zdravie a možnosti prevencie ochorení v dutine ústnej.

3. Inštruktáž 

Nácvik jednotlivých techník čistenia zubov, vyber správnych pomôcok, individuálny prístup k aktuálnemu stavu chrupu....

4. Odstránenie zubného kameňa 

Pomocou ultrazvuku , ale aj pomocou ručných nástrojov, a to škrabiek a kyriet. Odstraňovanie zubného kameňa je dôležité z niekoľkých dôvodov. Prvým z nich je, že ak kameň na zuboch pôsobí dlhodobejšie, ďasná sú ním mechanicky dráždené a môžeme povedať že sa automaticky bránia tým, že pomaly "ustupujú" a odhaľujú sa tak krčky zubov. Tie sú jednak neestetické, ale čo je pre nás nepríjemnejšie, sú pri styku so studenými či sladkými podnetmi extrémne citlivé.Druhým a nemenej dôležitým dôvodom je, že ak nám zubný kameň zasahuje do medzizubného priestoru, nevieme si ho nijakým spôsobom vyčistiť, čo má za následok vznik zubného kazu, zápalu ďasien a v mnohých prípadoch aj parodontitídy. Tretím dôvodom je jednoduchá vec - estetika. Všetci chceme mať zuby pekné a čisté, bez nepekných nánosov.

5. Polishing 

Dočistenie a zaleštenie zubov depuračnou pastou, odstránenie povlakov zo zubov.

6. Pieskovanie 

Airflow- Jedná sa o účinnú, no šetrnú metódu odstraňovania pigmentových škvŕn a čistenia povrchu zubov. Funguje na princípe voda-vzduch-prášok, pod správnym tlakom. Nepoškodzuje zubnú sklovinu, no veľmi efektívne vyhladzuje povrch zuba. Pacient odchádza s príjemným pocitom čistých, hladkých a svetlejších zubov.

7. Fluoridácia


Správna hygiena v ústnej dutine je základ zdravého úsmevu.


Ako často navštevovať dentálnu hygienu?

Záleží od stavu tvrdých a mäkkých tkanív v dutine ústnej, je to individuálne . Dá sa však povedať, že zdravý pacient, by mal absolvovať 2x ročne. Minimálne však raz za rok, to už je nevyhnutnosť. Pacient s parodontitídou raz za tri mesiace, taktiež pacienti s fixným orodontistickým aparátom, alebo s vysokou kazivosťou.

Je dentálna hygiena vhodná pre každého?

Áno, pokiaľ je prispôsobená, jeho zdravotnému stavu a veku.

Dentálna hygiena pre deti - odkedy je vhodná?

Najideálnejšie je začať sa venovať budúcim mamičkám už na začiatku gravidity, viesť ich ako sa majú, stravovať, starať o svoje zúbky a potom o ústočká novorodeniatka. Viesť najskôr rodičov o starostlivosť o detský chrup už od prvého zúbka a postupne dieťa zvykať na stomatologickú ambulanciu. Snažiť sa predísť stresu, ktorý deti môžu mať pri zubároch.

Čo ak pacient trpí paradontózou?

Dentálna hygiena je v prvom rade prevenciou vzniku paradontózy, ale dokáže pomôcť pri liečení aj už vzniknutého ochorenia. Pacienti s paradontózou by mali byť dôslednejší čo sa týka hygieny v ústnej dutine a absolvovať pravidelne dentálnu hygienu, ideálne aj v častejších intervaloch.

Je dentálna hygiena drahá?

Práve naopak dentálna hygiena vám vďaka prevencii šetrí peniaze. Pomáha predísť zápalovým ochoreniam ďasien, paradontitídy, zubných kazom a mnohým iným ochoreniam. Zubár stojí mnoho-násobne viac a náš cenník je transparentný

Prečo je dentálna hygiena dôležitá?

Dentálna hygiena je najlepšou prevenciou pred všetkými zubnými ochoreniami. Pravidelným absolvovaním dentálnej hygieny a správneho čistenia zubov predídete tvorbe zubného kameňa, znížite riziko vzniku parodontitídy, ako i zubného kazu.


Sme tu pre váš zdravý úsmev
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky